North Cyprus Hotels - Hotel Sempati

Yıl boyunca Kuzey Kıbrıs’ta özellikle turistler için binicilik turları organize edilmektedir.

Kıbrıs Aktiviteleri

Binicilik
Yıl boyunca Kuzey Kıbrıs’ta özellikle turistler için binicilik turları organize edilmektedir. Binicilik turlarının geçtiği yerler, genellikle deniz kenarı ve dağ eteklerinin yanı sıra su rezervuarlarını da içermektedir. Biniş etkinlikleri düzenleyen kuruluşlar aynı zamanda biniş eğitimide vermektedir.

Hız Ve Eğlence Dünyası
Bazıları için hız karşı konulmaz bir tutkudur hız uygun bir mekanda ve koşullarda yaşandığında farklı bir boyut kazanır. Bu amaçla iki karting ve eğlence mekanı inşaa edilmiştir. Bu mekanlar dünya standartlarındadır ve eğlence açısından çok elverişli yerlerdir. Pistler 1,200 ve 1650 metre uzunluğundadır ve çeşitli sağa düzenleri vardır. İletişim ve bilgisayarlı tur sayma düzeneği Formula 1 standardındadır.

Kuş Gözlemleme
Kuzey Kıbrıs’ta bir çok kuş türü görebilmek mümkündür. Bunlardan göç edenlerin sayısı yerel kuşlara nazaran  daha fazladır. Kuşların göç yolu üzerinde olması Kuzey Kıbrıs’ı yol üzerindeki önemli bir sığınma alanı yapmaktadır. Kıbrıs adası kırk yedisi yerel olmak üzere üç yüz kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu kırk yedi yerel kuştan yedisi yerel alt tür olup sadece Kıbrıs’ta yaşamaktadır. Gönyeli, Knalıköy, Gazimağusa ve Galpsides’in sulak bölgelerinde yılın dört mevsimi bir çok kuş türü görmek mümkündür.

Yatçılık ve Bot Turları
Tekne turu yada yatçılıkdan hoşlananlar için çeşitli olanaklar sağlayan bir çok merkez bulunmaktadır. Girne ve Gazimağusa’da yaz sezonu boyunca yat ve tekne turlrı düzenlenmektedir. Beğenilerinize en çok uyan yeri bulmak için kendinize vakit ayırın.

Benzer Konular

Akdeniz-tadlari - dag-ve-orman-yuruyusu - derinlere-dalis - kibris-aktiviteleri - orkide-cicegi - yamac-parasutu
Sitenin Tum Haklari Hotel Sempati, Kuzey Kibris a Aittir 2001-2009