North Cyprus Hotels - Hotel Sempati

 

Banka Ve Para Birimi Hizmetleri

Döviz ve Kambiyo
Kuzey Kıbrıs’ta her türlü döviz ve kambiyo işlemleri yapılmaktadır. Döviz bozdurma işlemlerini bankalar ve döviz büroları yapmaktadır. Döviz kurları resmi ve serbest piyasa kurları olarak belirlenmektedir.
Bankalar ve Döviz bozdurma büroları günlük olarak belirledikleri kurlarını herkesin görebileceği bir yere asarak ilan ederler.
Her gün asılarak ilan edilen döviz kurlarında değişiklik olması halinde döviz kurları yeniden değiştirilebilmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta her türlü yabancı para Türk Lirası’na çevrilebilmektedir. Banka ve döviz bürolarında seyehat çekleride bozdurulmakta olup işlemler sırasında pasaport ibraz edilmesi zorunludur.

Kredi Kartı

Kuzey Kıbrıs!ta geçerli kredi kartları, Eurocard, Visa, Mastercard, Visa International, Acces, Prestice ve Diners Club ile diğer kartlardır. Kredi kartının kullanıldığı şirket veya bankalardan nakit para çekilebilir. Kredi Kartları otellerde, büyük alışveriş mağazalarında ve bazı restorantlarda geçerlidir.

Bankamatik Hizmetleri
Kuzey Kıbrıs’taki bankalar Bankamatik (Bankomat) hizmetleri’de verilmektedir.

Para Transferi (Havalesi)
Kuzey Kıbrıs’da faaliyet gösteren bankalar aracılığı ile para transferleri (havalesi) yapılabilmektedir.

Benzer Konular

KuzeyKibris - AnaSayfa - Agirlik ve hacim - Bellapais Festivalleri - Folkler - Folklorde giyilen giysiler kadin - Folklorde giyilen giysiler - Girnenin tarihcesi - Kibris-elsanatlari - Kibrista alisveris - Kibrista baliklar - Kibrista bitki ortusu - Kibris-ta-doga yuruyusleri - Kibrista eczaneler - Kibrista ilce,ilceler,bucaklar - Kibrista piknik - Kibrista plajlar - Kibrisin daglari - Kibrista banka - Kibrista deniz kaplumbagalari - Kibrista festivaller-1 - Kibrista-festivaller - Kibrista ovalar - Kibrista sergi salonlari ve galeriler - Kibrista sulak alanlar - Kibrista tiyatrolar - Kibrista trafik - Kibrista universiteler - Kibristaki milli parklar - Kuzey kibrista cografya - Kuzey milli arsiv - Lefkosanin tarihi yerleri - Lefkosanin Tarihi - Magosa kultur festivalleri - Magusa - Ölculer - Sahil seritleri ve kiyilari - Yilanlar - Zeytinlik-koyu-efsanesiSitenin Tum Haklari Hotel Sempati, Kuzey Kibris a Aittir 2001-2009